TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Burs Programı başvuruları 5-19 Eylül 2023 tarihleri arasında alınacaktır.

TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Burs Programı başvuruları yalnızca yarininsaglikcilari.com adresinden yapılmaktadır.

TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Burs Programı’ndan sadece tıp fakültesinde lisans eğitimi gören öğrenciler faydalanabilir. 

Evet, 30 yaşını aşmamış öğrenciler TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Burs Programı’ndan faydalanabilirler.

Hayır, yurt dışında öğrenim görmekte olan öğrenciler TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Burs Programı’na başvuru yapamaz.

Hayır, sadece örgün öğretim öğrencilerine burs verilmektedir.

Başvuru için istenilecek belgelere buradan ulaşabilirsiniz.

Yapılan burs başvuruları TİSK MCV Burs komisyonu tarafından ön değerlendirmeye tabi tutulur. Değerlendirme sonucunda başvuru belgelerini eksiksiz olarak sisteme yükleyen ve seçilen adaylar uzaktan görüşme yoluyla yapılacak olan mülakata davet edilir. Mülakatlar sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda TİSK MCV Burs Komisyonu tarafından burs hakkı onaylanan öğrencilere e-posta ve/veya SMS ile bilgi verilir. 

TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Bursu ödemeleri, Eylül – Haziran ayları için (10 ay) ödenir. Diğer aylar için ödeme yapılmaz.

2023 – 2024 Eğitim-Öğretim Dönemi için belirlenen aylık burs ücreti 2.500 Türk Lirası'dır.

Başka bir kurumdan burs almaya hak kazanan öğrenci diğer burs/ bursları iptal etmediği sürece TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Bursu’nu alamaz. KYK'dan burs veya kredi alan öğrenciler ise TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Bursundan yararlanabilir. 

Vakıf veya özel üniversitelerde sadece tam (%100) burslu olarak öğrenim gören öğrenciler başvuru yapabilir.

Evet, burs tamamen karşılıksız yani geri ödemesizdir.

Evet, programa kabul edilen öğrenciler belirlenen koşulları sağlamaya devam ettikleri sürece lisans eğitimleri boyunca burs desteğini almaya devam edeceklerdir.

Tıp Fakültesinde okuyan tüm öğrenciler sınıf ayırt etmeksizin burs başvurusu yapabilir. Başvurularda üniversiteye yeni kayıt olan öğrenciler için not ortalaması şartı aranmazken, diğer sınıf öğrencilerinde 4 üzerinden en az 3 genel not ortalaması koşulu aranmaktadır.

TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Bursu, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı (TİSK MCV) tarafından verilmektedir

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, 12 Temmuz 1985 tarihinde İlk Mütevelli Heyet Başkanı merhum Nejat Eczacıbaşı, İlk Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ayan Gülgönen ve İlk Yürütme Kurulu Başkanı da merhum Turgut Işık olmak üzere, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Konfederasyona üye İşveren Sendikaları ve Türk İş camiasının önde gelen şirketleri ve iş insanları tarafından kurulmuştur

20 Aralık 1962 yılında kurulan Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ise Türk işverenlerini yurt içi ve yurt dışında endüstriyel ilişkiler alanında temsil etme yetkisi olan tek üst kuruluştur.

Başvuru esnasında talep edilen belgelerin tamamı aday değerlendirme ve bursiyer seçim süreçlerinin mümkün olan en adil şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla istenmektedir. Sunulan belge ve bilgilerin tamamı kişisel verilerin korunması kanununa uygun şekilde işlenmektedir ve hiçbir şart altında üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır.